Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące BHP. Zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi, ale sprawiają one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a nieruchomości są bezpieczniejsze. Zobaczmy zatem gdzie można spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią funkcje.

Tabliczki informacyjne – ułatwiają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które umieszczono na budynkach, takich jak wieżowce, biurowce, szkoły, biura. Sprawiają, że błyskawicznie znajdziemy właściwy budynek. Trzeba jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz bloków, ponieważ bardzo często można je też dostrzec wewnątrz. To wielki zespół oznaczeń, które najczęściej służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie właściwego biura lub urzędnika w ogromnych kompleksach budynków – w urzędach w hallu widnieją tabliczki z nazwami departamentów. Szukasz wójta czy wydziału finansowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Równie znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które znajdujące się przy drzwiach. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – nakazywane przez odpowiednie przepisy

Tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez odpowiednie akty prawne, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Znakują drogi awaryjne, wyodrębniają strefy dla palących, mówią o istotnych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują również specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych materiałów (np. aluminium), niektóre rodzaje świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]