Dalsze informacje o topazach

Topaz to jeden z najtwardszych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest wykorzystywany do produkcji tarczy ściernych. Oprócz tego jest też jednym z najpiękniejszych kamieni, a jego zalety od dawna są cenione przez jubilerów i nabywców ozdób. Może mieć rozmaite barwy – od bieli, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje tylko w Brazylii, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez złotników jest zazwyczaj obrabiany szlifem wielobocznym, co dodaje mu oryginalnych walorów estetycznych.

Typy biżuterii z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany w szczególności do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z owym metalem. Należy przy tym dodać, że na rynku znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są też wersje złote. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki oraz wisiorki, jednak złotnicy wykonują także innego rodzaju ozdoby. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt rzędu tysiąca złotych, zaś za srebrne zapłacimy czasem sześciokrotnie niższą sumę.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. By znaleźć wersje szczególnie trafiające w nasze upodobania należy zatem wybrać się do kilku sklepów – zaś to pochłania dużo wysiłku. Żeby takich problemów uniknąć, warto zdecydować się na kupno w internecie. Jest to wyjście dużo prostsze, a oprócz tego wchodząc do sieci mamy szansę również wyszukać kolczyki czy wisiorki w atrakcyjnych cenach.