Jeśli chcesz nabyć zawieszki srebrne, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Detergenty dla srebrnej biżuterii są zabójcze. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie mycia naczyń koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować kuferki wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej reaguje również na styczność z wilgocią oraz ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do szkatułki paru przedmiotów, musimy wcześniej zabezpieczyć je delikatną ścierką lub wrzucić do foliowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.