Chcesz zamówić mistyczny topaz? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Wspaniały wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się wielkim uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru mogłoby się wydać, iż to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem odpowiedniej techniki wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż topaz przybiera fioletowy kolor, błękitny z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Najlepsze skutki przynosi stosowanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często używają go zatem do wyrobu wisiorków, pierścionków i innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych strojów – świetnie wygląda także na co dzień. Istotna jest też mnogość barw, dzięki której łatwiej możemy wybrać biżuterię do danej kreacji.