Jeśli szukasz lampworków, powinieneś odwiedzić ten adres.

Z pozoru przywodzą na myśl barwne słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny typ koralików wykonywanych z gorącego szkła. Niegdyś były wytwarzane samodzielnie – szkło topiono z użyciem zmodyfikowanej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie lampworki. Obecnie także można wykonać je w domu, ale bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy na to postawić? Do których kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie wskutek działania ognia topnieje, a to pozwala na nadanie mu wybranych kształtów. Strużki stopionego materiału nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy paciorek ma dziurkę w samym centrum – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do produkcji kolczyków czy naszyjników.

Stroje do lampworków

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do normalnych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z zabawnymi obrazkami, barwnymi swetrami i coraz częściej zakładanymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą ciekawie wyglądały jedynie przy tego typu ubraniach – to tylko sprawa pomysłowości.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]