Więcej o pierścionkach zaręczynowych Kraków na obraczki.net.pl.

Gdy znajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Najpierw jednakże następuje ta wyczekiwany przez większość pań moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol nieskończoności

Obdarowanie kobiety pierścionkiem to niezwykle stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie okręgu, który reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, iż od tego palca biegnie żyła wiodąca prosto do serca, nazywana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, że to Grecy przywieźli do Europy zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wykonywano je z tataraku, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Wartościowymi pierścionkami ze srebra bądź złota obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężowie pragnęli zaprezentować swoją całkowitą ufność do przyszłej żony. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, jednak materiały te tak naprawdę powszechnie stosuje się do ich sporządzania dopiero od kilku stuleci, przy czym duży przyrost ich popularności można zauważyć w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich wartość ma znaczenie?

Oczywiście wymarzona biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z ogromnym diamentem, jednakże potencjał dowolnego łączenia rozmaitych kamieni i metali jest szeroki. Oprócz diamentów wykorzystuje się rubin, tanzanit bądź szmaragd. Część osób wybiera mniej kosztowne metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, a także drewno, jednakże w dalszym ciągu na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych rodzajów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przekonanie, iż narzeczony winien zapłacić na niego minimum 2 miesięczne pensje. Cena pierścionka zależna jest od kilku elementów: użytego kamienia, wzoru, materiału czy ilości karatów, dlatego każdy odszuka piękny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem miłości i zaangażowania, zatem jego cena ma drugorzędne znaczenie. Liczy się to, czy będzie się podobał naszej przyszłej małżonce.

Siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]