Kup ametysty

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Japonii, Mozambiku, Australii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, a w watykańskim skarbcu do tej pory leży papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym połączeniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko od święta, ale również w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.