Znajdź biżuterię dla dzieci

Małe dziewczynki szybko chcą stać się jak ich mamy: przymierzają ich ubrania i włóczą nogami w maminych szpilkach, pożyczają kosmetyki. Jednak, by nasze drobiazgi nie zostały uszkodzone w czasie zabawy, czasem warto sprawić pociechom ich własne świecidełka. Idealnym pomysłem na drobny podarunek jest biżuteria dla dzieci. Inspiracją są propozycje ze strony internetowej bizuteriadladzieci.com.

Czym się kierować w wyborze biżuterii dla dzieci?

Podstawowym kryterium wyboru akcesoriów dla dziewczynek powinna być praktyczność. Wiszące kolczyki nie mogą być zbyt długie, aby nasze córka nie uszkodziła sobie uszu. Następną kwestią jest wygląd. Pierścionki i zawieszki powinny wyglądać dziewczęco i niezbyt poważnie – kupujmy te żywe, z dziecięcymi motywami. Zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane oraz jakość wykończenia – brak ostrych zakończeń, zbyt luźne zakrętki do kolczyków.

Oryginalne propozycje biżuterii dla dzieci

Najczęściej spotykane motywy na dziecięcej biżuterii to kwiatki, gwiazdki i kokardki. Jeżeli chodzi o kolorystykę, królują rozmaite odcienie różowego, a także czerwień, błękit i biel. Generalnie, dziewczynki wolą srebro niż złoto. Biżuteria dla dzieci często uzupełniana jest o sznurki, tasiemki i plastikowe elementy, które powodują, że nie mamy wątpliwości co do tego, kto powinien ją nosić. Akcesoria specjalnie dla najmłodszych znajdziesz na bizuteriadladzieci.com.