Wraz z zwiększeniem dostępu internetu oraz ożywieniem rynku, zmodyfikowaliśmy również nasze przyzwyczajenia odnośnie robienia zakupów. Dziś bardzo często korzystamy z możliwości zakupów przez internet. I choć w sieci znajdziemy nieomalże wszystko, wciąż wiele rzeczy powinno się nabywać w sklepach stacjonarnych. Jednym z nich jest biżuteria.

Czy warto kupować biżuterię w sklepie jubilerskim?

Zakup platynowego pierścionka, broszki czy wisiorka łączy się z wyższym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy podczas zwykłych zakupów. Dlatego, aby mieć pewność, że biżuteria spełni całkowicie nasze wymagania, najlepiej przyjrzeć się jej osobiście u jubilera. Jest kilka argumentów, które przemawiają za takim działaniem. Podczas wizyty w sklepie jubilerskim, zwłaszcza jeśli pragniemy nabyć obrączki ślubne lub pierścionek, mamy możliwość nałożyć biżuterię oraz sprawdzić jak w rzeczywistości będzie ona wyglądać na palcu. Jeśli natomiast znajdziemy design pierścionka jaki nam się spodoba, ale będzie on zbyt ciasny bądź za luźny, jubiler na naszą prośbę dopasuje go do stosownego wymiaru lub wykona nowy. Innym plusem kupowania wprost w sklepie jubilerskim jest możliwość skorzystania z rzetelnej porady jubilera. Podpowie on, które kamienie szlachetne będą odpowiednie do naszej karnacji, zaprezentuje aktualne trendy we wzornictwie, pomoże nam dopasować stosowny kruszec, a klientom kupującym biżuterię na prezent doradzi, co teraz daje się z okazji chrztu, ślubu czy urodzin.

Inne usługi jakie świadczy złotnik?

Sklepy jubilerskie nie tylko prowadzą sprzedaż swoich wyrobów złotniczych, ale także świadczą dodatkowe usługi. Reperacja uszkodzonej biżuterii jest kluczową z nich. Jeśli rozerwał się nam łańcuszek albo odpadł kryształek z kolczyka, jubiler szybko i umiejętnie zreperuje go w swojej pracowni. Przerobi też obwód sygnetu, jeśli odziedziczymy biżuterię po kimś, kto miał większy obwód palca. Na nasze życzenie złotnik wygraweruje też na pierścionku lub wisiorku gratulacje, podziękowania, datę czy też inną ważną dla nas treść. Natomiast jeżeli chcemy podarować komuś unikalny upominek, albo mamy swój pomysł na pierścionek lub zawieszkę, możemy zlecić jubilerowi wykonanie biżuterii według naszego szkicu. A jeśli w mieszkaniu posiadamy zbędną lub uszkodzoną biżuterię, z którą zastanawiamy się co zrobić, weźmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie funkcjonuje skup złota.

Siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]