Nie przeszukuj już Internetu! Kantor online dla Ciebie odnajdziesz tutaj.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Jednakże w ekspresowo przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać waluty obce bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego właśnie powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy oprócz przewalutowania?

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, że wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z minionej doby. Drugim i niezwykle istotnym atutem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te oferowane przez kantory tradycyjne oraz banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka pomocniczych usług stosowanych przez konsumentów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej dokonywanej w określonym przez użytkownika dniu bądź takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kto korzysta z kantorów online?

Kantory online to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę i dużą wolność w zarządzaniu środkami finansowymi. Używają ich też osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby zatrudnione czy też studiujące poza granicami Polski. Lecz nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.