Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowoczesnych urządzeń oraz maszyn. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać kredyt obrotowy.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników mają w obecnie aktualnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z wyższymi kosztami lub zawierają niekorzystne dla klienta warunki, w związku z tym nie rekomendujemy tej drogi zdobycia finansowania.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności ograniczone są do koniecznego minimum. To także dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt ten można przeznaczyć na dotowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dopasowany do potrzeb i wymagań naszego przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.