Chcesz zamówić sztabę złota? Kliknij tutaj.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie czy przetrzymywanie ich na lokacie nie jest dzisiaj tak opłacalne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale też i większe zrozumienie, że nie inwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, że poszukujemy strategii, które pomogą naszym finansom zapewniać za jakiś czas poboczny zysk. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie wzbudzają metale inwestycyjne, a szczególnie – sztabki złota.

Złote sztabki – dlaczego popyt na ten kruszec pozostaje wysoki?

Z góry wypada wyraźnie zaznaczyć, że inwestycja pieniędzy w złote sztabki to długoterminowa inwestycja. Złoto z reguły nie poddaje się większym i mniejszym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niestabilność ekonomiczna oraz polityczna nieraz zwiększa jego wartość. Rzecz jasna można spostrzec wahania w jego ceny, jednak przeglądając jej historyczny wykres od razu można dostrzec, że wraz z upływem czasu ona wzrasta. Czemu się tak dzieje? Od stuleci ilość tego metalu szlachetnego będąca w obiegu pozostaje niemalże bez zmian. Niegdyś był on uniwersalnym środkiem płatniczym, dzisiaj jest szeroko stosowany w medycynie, elektronice oraz przemyśle, a także – nadal na potężną skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego kruszcu zastosowanego między innymi przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB czy też telefony komórkowe) jest w wielu przypadkach nierentowny, dlatego zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i oczekuje się, iż w przyszłości trend ten nie powinien ulec zmianie.

Złoto w odrębnych sztabkach czy combibary – co wybrać?

Czytając o lokacie pieniędzy w sztabki złota gros inwestorów natychmiast pomyśli, iż to nie dla nich, z powodu ogromny koszt. Jednakże złote sztabki występują w rozmaitych rozmiarach, toteż w zasadzie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnej części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Te drobne sztabki są też wspaniałym pomysłem na prezent. Więksi inwestorzy, mający większy kapitał raczej wybierają większe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g, a nawet 1000 g. Wypada jednak wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się pociąć odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto po wyraźnie niższej cenie. Stąd należy nabywać złoto w sztabkach o różnym ciężarze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry podzielone na drobne sztabki.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]