Zajrzyj na flobo.io, aby odnaleźć odpowiedź na pytanie co to jest mass collect.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia pracę małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom unikalnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest tak naprawdę niezwykle proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego ID. Takie działanie zdaje egzamin tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest ogromna grupa kontrahentów, a więc na przykład w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, jak również wszelkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednakże uprzednie przypisanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą dokonali oni przelewu (przelew pocztowy, tradycyjny przelew czy też przelew z karty). Zastosowanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem należności aniżeli podczas księgowania manualnego, a przy tym wyeliminowaniem prawdopodobnych błędów nierzadko przytrafiających w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla podmiotów rozliczających mniej niż 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest aktualnie oferowane w większości banków (posiadają ją między innymi ING Bank Śląski i niektóre banki spółdzielcze) wypada zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, nawet takiej, która miesięcznie obsługuje poniżej setki faktur. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc śledzenie na bieżąco spływu należności) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]