Tu znajdziesz monety inwestycyjne.

Ludzie, którzy postanowili inwestować w złoto mogą skorzystać z mnóstwa różnych propozycji: nabywać akcje firm powiązanych z rynkiem kruszców bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w sektory gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też gromadzić biżuterię inwestycyjną. Kolejną strategią jest nabycie złota inwestycyjnego, które dostępne jest w formie sztabek i monet bulionowych.

Co wyznacza bieżącą cenę złotych monet bulionowych?

Złote monety kojarzymy głównie z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, czyli lokacyjne, czy to złote czy z drugich kruszców, odróżniają się od nich w kilku aspektach. Po pierwsze monety bulionowe są emitowane celem inwestowania w nie kapitału, z tego zatem powodu ich nakład w danym roku nie jest ograniczony, a raczej regulowany przez popyt na rynku. Monet bulionowych nie są bije się w kolekcjach tematycznych lub w nawiązaniu do znaczących rocznic, toteż ich wygląd niezwykle sporadycznie jest zmieniany. Na ogół złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie jedynie datą bicia. Istotne jest to, iż część monet bulionowych, mimo uważania ich za środek płatniczy, nie ma przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich faktyczną wartość określa ciężar i czystość wykorzystanego do ich bicia metalu szlachetnego. Zaletą monet bulionowych jest to, iż są popularne w każdym zakątku globu, a ich sprzedaż jest prostsza aniżeli miejscowych monet kolekcjonerskich.

Waga złotych monet bulionowych

Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, lecz mennice wybijają dodatkowo monety o nominale 1/50 czy 1/2 uncji złota. Trzeba wiedzieć, iż monety bulionowe wybijane są na ogół z 24 karatowego złota, a więc .9999, lecz np. Amerykański Gold Eagle czy też południowoafrykański Krugerrand emitowane są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe mają w sobie dodatek miedzi, ma to z reguły na celu wzmocnienie monety, a przez to zmniejszenie możliwości jej uszkodzenia. Monety bulionowe z domieszką innych metali są cięższe, a nominał, którym są oznaczone informuje o wadze czystego złota, z którego zostały wybite.

W asortymencie krajowych brokerów złotych monet bulionowych zainteresowani ich nabyciem inwestorzy bez trudu natrafią na najpopularniejsze z nich, a więc wspomniane wcześniej Krugerrandy, chińską Pandę czy kanadyjski Liść Klonowy.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]