Jeśli chcesz zamówić wzmacniacz DVB T, koniecznie odwiedź tę stronę.

Oglądanie telewizji stało się teraz codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy sączeniu porannej kawy i przy wieczornym posiłku. Programy w TV lubią maluchy, nastolatki, osoby w średnim wieku i ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy ma szansę wyszukać coś doskonałego dla siebie. Niestety, czasem sygnał jest tak nikły, że odbiór wybranego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T jest potrzebny?

Powinno się wiedzieć, że siła sygnału bywa tym słabsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym złączu, co oznacza, że korzystnym wyjściem okazuje się być zmniejszenie liczby gniazd antenowych i unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Zastosowanie wzmacniacza powoduje, że sygnał jest silniejszy, a w konsekwencji odbieramy znacznie lepszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną lub tuż przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania zależne jest od tego, jak skonstruowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku odbiornika telewizyjnego, ale również odbiornika radiowego.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń tego typu. Obecnie stosować można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny rodzaj wzmacniacza – uwydatnia on przekaz jedynie wybranych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wówczas, gdy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To wykorzystywanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]