Znajdź kable RTV na www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

Bez wydajnych instalacji nie sposób pobierać impulsu telewizyjnego lub internetowego. Jak łatwo się domyślić, najważniejszymi ich częściami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe jest przesłanie danych do poszczególnych hubów czy wtyczek. Z uwagi na to, jak są one istotne, firmy montujące instalacje starannie wybierają używane przez siebie przewody. Ich dobór może okazać się źródłem dużych problemów – wszak zależnie od warunków powinniśmy wykorzystać odmienne kable. Ważna jest także ich niezawodność, gdyż instalacje powinny wytrzymać minimum kilkanaście lat eksploatacji. Jak zatem kupować kable RTV? Jakie ich rodzaje wyróżniamy?

Przykłady użycia kabli RTV

Najchętniej stosowanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – z ich wykorzystaniem dostarcza się impulsy internetowe, TV i połączeń głosowych. Jak nietrudno się domyślić, przewody światłowodowe jako oś transmisji danych stosują światło, które przesyłane jest po właściwie przygotowanym włóknie szklanym. Poza tym stosowane są też kable koncentryczne, których używa się przede wszystkim do przesyłu sygnałów o małej częstotliwości. Tego rodzaju przewody stosowane są przede wszystkim do przesyłu informacji do końcowych odbiorców.

Jak kupować kable RTV?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie będzie łatwy. Dlatego ekipy montujące te sieci najchętniej stawiają umowę z doświadczonymi dostawcami. Kupując kable RTV od dobrego dostawcy zyskujemy gwarancję, iż składająca się z nich sieć okaże się zawsze solidna. Warto wybrać ten sklep, który sam produkuje oferowane przez siebie kable RTV. Ważne będzie również to, czy ekipa dostarczająca kable RTV udziela gwarancji oraz świadczy pomoc w razie problemów – przecież to producent powinien doskonale znać swoje przewody i zawsze zaproponować rozwiązanie, które usprawni założenie funkcjonalnej sieci.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]