Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta kursu Adobe Photoshop, skieruj się na https://digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z zaawansowanego oprogramowania. Mając świadomość tych realiów wiele młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem od razu stara się opanować najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie narzędzia można użyć?

Istnieje sporo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył przede wszystkim jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, błyskawicznie stał się podstawowym softwarem game devów oraz ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak m.in. ArtRage, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których dzięki wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane temperą, farbami akrylowymi lub akwarelą. Malarstwo cyfrowe daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nietrafionych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Malarstwo cyfrowe – lekcje z udziałem instruktora

Na ogół lekcje malarstwa komputerowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić samemu, jednakże aby rozwinąć w pełni swój warsztat, a zarazem poznać potrzebne triki stosowania pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, wypada wykupić kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]