Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez internautów. Jednak co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

W czym pomaga optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dobrze wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji ?

Prawidłowo wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa, na które pozycjonuje się stronę, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na objętość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Starannie przeprowadzona optymalizacja strony pomaga w osiąganiu wysokich wyników wyszukiwania i podnosi popularność portalu. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że przede wszystkim musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.