Dowiedz się, gdzie kupić bagażnik na hak na 4 rowery, wejdź na https://bit.ly/3r2GDur.

Budowa dróg rowerowych nie tylko w dużych aglomeracjach, lecz również w wielu miasteczkach turystycznych w kraju i za granicą przyczyniła się do tego, że pakując się na wakacje zastanawiamy się, czy zabrać dodatkowo rower. Jeśli podróżujemy w pojedynkę, a nasz rower łatwo są się rozmontować, można spakować go do bagażnika. Trudności pojawiają się, jeśli wyjeżdżamy w rodzinnym gronie i chcemy zmieścić gdzieś trzy lub cztery rowery. W takim przypadku warto użyć platformy rowerowej na hak.

Platforma rowerowa a uchwyt rowerowy na dach – najistotniejsze różnice

Rowery da się przewieźć na dachu samochodu, instalując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, bądź na platformie rowerowej montowanej na haku. Obie metody pozwalają na przewóz aż do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztowne, ale mają także parę minusów. Umocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, może być niełatwe zwłaszcza dla niewysokich osób. Poza tym ustawienie roweru na uchwytach dachowych zwiększa wysokość auta, i o ile z reguły nie jest to przeszkodą w trakcie przejazdu pod niskimi bramami, mostami i kładkami dla pieszych, to zmienia sterowność samochodu ze względu na większą podatność na intensywne podmuchy wiatru. Z kolei platformy rowerowe instalowane na hak wydłużają samochody, dlatego osoby je prowadzące muszą zachować wzmożoną ostrożność w czasie parkowania tyłem oraz cofania auta. Jednoślady wiezione na platformie częstokroć także wystają poza obrys samochodu, co może przeszkadzać w wymijaniu innych aut na wąskich ulicach.

Zanim kupisz bagażnik rowerowy sprawdź jego maksymalny udźwig oraz sposób zaczepu rowerów

Postanawiając o nabyciu platformy rowerowej na hak należy najpierw rozważyć kilka kwestii. Jest to stosunkowo kosztowny sprzęt, zatem warto już na początku określić ile rowerów maksymalnie będziemy chcieli transportować. Platforma na rower od uznanego producenta, przykładowo od Thule, będzie służyła nam wiele lat i jeżeli zamawiamy ją myśląc o rodzinnych wyjazdach, trzeba wybrać taką, na której zmieścimy 3 czy też 4 jednoślady. Inną ważną kwestią jest sprawdzenie łącznego ciężaru rowerów – przed kupnem platformy powinno się upewnić się czy udźwignie ona ciężar jaki zamierzamy na niej transportować. Dowiedzmy się również jak mocowane są rowery do bagażnika na hak. Więcej uchwytów podtrzymujących jednoślad w miejscu minimalizuje ryzyko jego obluzowania się w trakcie przewozu, grożące potencjalnym uszkodzeniem karoserii. W przypadku wątpliwości, która platformę na rower wybrać, polecamy skonsultować się z przedstawicielem sklepu posiadającego w ofercie takie akcesoria.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]