Polscy sympatycy gór, którzy poznali już na wskroś wszelkie szlaki w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach i w Karpatach, ostatecznie zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Liczni z nich postawi na podróż w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Europy, który obejmuje swoją powierzchnią kilka krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, zwany również Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o pokonaniu których marzą alpiniści z całego globu, to np. Weisshorn – 4506 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. czy Liskamm – 4527 m n.p.m., a także inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Piz Badile oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Dla kogo przeznaczone są oferty wycieczek w Alpy

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest sporo ciekawych propozycji adresowanych do pasjonatów gór o różnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już zręczność w jeździe na nartach i utrzymują optymalną kondycję fizyczną, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, którym zależy w głównej mierze na wymiarze szkoleniowym, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu opanowanie podstaw prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Bezspornym atutem takich wycieczek jest to, że organizowane są w ograniczonych, najczęściej kilkuosobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę szkoleniowców.

Z zawodowymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie cudownym przeżyciem, niosącym dumę z przezwyciężania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]