Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta skitur, wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros osób wyjeżdżających w góry zimą, udaje się tam najczęściej wyłącznie po to, by spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Ale nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – zalecane wyłącznie dla obeznanych w górach osób

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym odpoczynkiem w górskiej chacie i sporadycznym zjazdem z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, postanawiają doświadczać ich uroków w trakcie dość wyczerpujących, a zarazem niesłychanie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich nart i butów.

Gdzie wybierają się entuzjaści skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie świetnie dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do wypraw organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam wspaniałe warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4000 m n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw będzie dostosowana do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na doradztwo organizatora skitur i jego instruktorów.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]