Szukasz korzystnej oferty aktywnych wypraw? Nie czekaj! Wejdź na ten link.

Znane są dwie grupy ludzi: ci, którzy czas wolny uwielbiają spędzać na przyjemnym lenistwie i ci, którzy każdy urlop starają się zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś spektakularnego, czego do te pory jeszcze nie przeżyli. Specjalnie dla takich osób biura turystyczne przygotowują nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – perfekcyjna okazja, aby nabyć kolejne umiejętności

Aktywne wycieczki to rzetelnie zaplanowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy pragną poznać różne regiony naszej ojczyzny oraz świata z całkiem innej perspektywy. Harmonogram takich podróży jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których zwyczajny wczasowicz nie dozna z pozycji komfortowego siedziska na patio dzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to dodatkowo świetna sposobność, by zdobyć przydatne kwalifikacje, gdyż nierzadko wiąże się ze szkoleniami koniecznymi do poznania reguł prawidłowego zachowania się w określonym terenie. Podczas wyprawy w góry można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się metody survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli np. podczas zejścia lawiny. Wypada też podkreślić, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Aktywne wyprawy to nie tylko europejskie góry

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to przeważnie wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z wzorową kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery najważniejsze szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i przespacerują się ulicami najpiękniejszych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Lecz Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla początkujących globtroterów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade też w czasie wycieczki w Himalaje albo na Wyspy Komodo.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]