Znajdź buty jeździeckie

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje na popularności. Oczywiście nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę spore atuty tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: ćwiczenie odpowiedniej postawy, polepszenie kondycji, jak również rozwój wszystkich mięśni. Ponadto ma zbawienne działanie na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i redukuje stres. Jedak żeby maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy odpowiednio dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki a może sztyblety?

Rozróżnia się dwa główne rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Pierwsze sięgają nieco powyżej kostki – są zatem o wiele krótsze. Oficerki to natomiast obuwie nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. Dzięki temu dają osłonę większej powierzchni nogi, redukując ryzyko powstawania sińców czy otarć. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jakkolwiek decydując się na ich kupno, warto pamiętać o tym, aby wyekwipować się także w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z czego są robione buty jeździeckie?

Nabywając buty do jazdy konnej, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na surowiec, z którego są one wykonane. W sklepach dostępne jest obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnych zamienników. Te pierwsze są bez wątpienia drogie, jednak opłaca się na nie zdecydować z uwagi na zwiększoną wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Lubiane są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest delikatna i błyskawicznie przyjmuje oczekiwany kształt. Bydlęca skóra prezentuje się nieznacznie gorzej, ale jej atutem jest niewygórowana cena.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]