Zobacz, gdzie zamówić antenę naziemną, wejdź na telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W ogromnej większości domów dostrzec można odbiornik TV. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się niepotrzebnym przedmiotem, trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w rozmaitych sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dziś niezwykle duży. W sklepach dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, jak również pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się aktualnie w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie łatwością montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się również niezwykłą odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej zakupie?

Ogromny wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zastosować. Powinno się pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]