Kup bagażnik bazowy

Wyjazd autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Zwykle nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć głównie o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo ma opływowy kształt. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je założyć sami. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz sam montaż zlecić zawodowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem deski snowboardowe, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają więc najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]