Chcesz kupić balustrady drewniane balkonowe? Sprawdź https://bit.ly/3zWgEI0.

Kiedy nabywamy mieszkanie z reguły nie mamy wielkiego wpływu na stylistykę balkonu, bowiem wysokość czy wygląd barierek narzucony jest przez dewelopera. Jednak jeśli budujemy swój dom mamy sposobność na własną rękę zdecydować o tym, jak ostatecznie będzie prezentować się nasz taras bądź balkon.

Balustrady balkonowe muszą spełniać wszelkie reguły odnośnie bezpieczeństwa ich użytkowania

O tym która balustrada balkonowa dobrze spełni swoje zadania w nowo zaprojektowanym domu przesądza wiele okoliczności. To zwłaszcza konstrukcja balkonu – inne barierki będą dobrze wyglądać na balkonie skonstruowanym na bazie prostokąta, a inne na balkonie zaplanowanym na bazie prostokąta, inna z kolei na niezwykle rozpowszechnionych w ostatnim czasie balkonach owalnych. Najrozsądniejsze zaprezentować swoje oczekiwania architektowi, który przygotowuje projekt budowlany obiektu i wraz z nim uzgodnić ostateczny wygląd balkonu. Architekt z pewnością dołoży wszelkich starań, by konstrukcja odpowiadała wszystkim zasadom dotyczące bezpieczeństwa użytkowania, między innymi określi należytą odległość pomiędzy tralkami, a następnie wybierze rozwiązania stylistyczne harmonizujące z charakterem obiektu.

Balkonowe balustrady z drewna niezastąpione w tradycyjnym budownictwie

Architekci mogą do swoich planów dobierać z kilku rodzajów balustrad balkonowych wyprodukowanych z różnorodnych surowców: z betonu, z drewna, ze stali, a także szkła. Dziś przeważnie korzysta się z balustrad wytworzonych z czarnej stali, które najlepiej pasują do uproszczonych form popularnych we współczesnym budownictwie. Trendem na czasie jest wypełnienie przęseł balkonowych nie metalowymi tralkami, a przezroczystymi i mlecznymi taflami szkła bądź siatką. Metalowe balustrady jednak nie da się pogodzić z góralskim budownictwie tradycyjnym, gdzie istotne są drewniane balustrady balkonowe, by wzornictwo domu zachowało równowagę. Drewniane balustrady sprawdzą się także rewelacyjnie na tarasie domku letniskowego bądź domku na działce. Tralki i poręcze z drewna pokryte wysokiej jakości preparatami chroniącymi przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych są w stanie zachować się w idealnej kondycji przez lata.
Miejmy na uwadze, że przy wyborze balustrady na balkon, bez znaczenia czy drewnianej czy stalowej, warto kierować się w szczególności jakością, a nie jej ceną. Nadrzędną funkcją balustrady jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom, a to nie ma ceny.

Siedziba:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]