Na https://skyshutters.pl/realizacje/ zobaczysz realizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się na ogół z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okna można wykorzystać też w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a równocześnie doskonale wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż popularniejsze teraz rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła wpadającego do wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy zauważalnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, bo to w salonie podejmuje się gości, a także przebywa się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. W związku z tym należy zadbać, żeby ten pokój nie tylko efektowny, ale także przytulny. Dowolność ustawienia stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co pozwala np. na delikatne jego ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub całkowite jego zaciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – znakomite rozwiązanie dla alergików

Opcja regulacji dostępu światła do wnętrza jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże również z innej przyczyny – z ich pomocą można efektywnie regulować temperaturę wnętrza, która ma wszak niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast w trakcie zimy dłużej utrzymamy w niej ciepło. Do tego shuttersy skuteczniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdkach zasłon, a ich czyszczenie jest wyjątkowo proste i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się również w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]