Kup urządzenie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której celem jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i miejsca masażu.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – pobudzenie przepływu limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie używane są aparaty do presoterapii, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody urządzenie uciska kończynę, wspomagając tak przepływ chłonki. Istnieje mnóstwo zaleceń do wypróbowania masażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia stała się także nadzwyczaj popularna wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do masażu limfatycznego

Ogromne możliwości użycia urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Współcześnie osoby chętnie stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą przenośnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg masażu. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, zatem bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. zaburzenia rytmu serca czy choroba nowotworowa, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]