Meble, które kupujemy do mieszkania muszą być wygodne, stabilne oraz piękne. Z kolei zupełnie odmiennie postrzegamy meble do ogrodu. W polskich ogrodach i na działkach dominują plastikowo-metalowe krzesełka oraz stoliki. Jednak nic tak rewelacyjnie nie komponuje się z intensywną zielenią natury jak mocne drewniane meble ogrodowe.

Zestaw ogrodowy – obowiązkowe wyposażenie ogrodu oraz działki

Jeśli dysponujemy większą przestrzenią przed domem polecamy zorganizować ją tak, by w czasie wakacji można było komfortowo wypoczywać a nawet jeść pod gołym niebem. Obowiązkowym wyposażeniem działki czy ogrodu jest w związku z tym komplet ogrodowy – spory stół wraz z kompletem krzeseł w ilości wystarczającej dla wszystkich mieszkańców i ich przyszłych gości. Jeżeli teren zielony jest na tyle duży, iż biegnie przez niego parę dróżek bądź stworzony w nim został kącik ze stawem, warto wziąć pod uwagę postawienie w tych lokalizacjach drewnianej ławki, na której można przycupnąć bądź nawet się położyć i sycić się okalającym nas spokojem. Lecz nawet gdy brak przestrzeni na rozstawienie sporego zestawu ogrodowego, zawsze powinno znaleźć się miejsce na 2-3 ogrodowe leżaki, które w razie konieczności można rozłożyć, aby zażyć relaksu.

Plusy drewnianych zestawów do ogrodu

Meble z drewna są niezmiernie mocne, a jednocześnie znakomicie wyglądają ustawione na trawniku, jak i jako meble tarasowe bądź balkonowe. Drewno akcentuje wiejski charakter przestrzeni, jakkolwiek nie znaczy to, że drewniane komplety ogrodowe muszą być nudne i schematyczne. Drewno pozwala na szeroką personalizację. Meble można pomalować na rozmaite barwy współgrające z indywidualną wizją przestrzeni. Nietrudno także uwydatnić ich naturalność – wystarczy jedynie zastosować dobrej jakości bejcę. Przeciwnie do swoich plastikowych odpowiedników, drewniane komplety ogrodowe będą służyć przez lata, pod warunkiem, że ich posiadacz zadba o ich troskliwą konserwację. Jeżeli meble będą systematycznie impregnowane oraz olejowane zgodnie ze wskazówkami producenta, wilgoć czy mróz będą mieć śladowy wpływ na ich niszczenie. I co zapewne bardzo ważne dla osób miłujących przyrodę – meble z drewna są najbardziej eko rozwiązaniem, jeśli idzie o aranżację działki. Nawet jeżeli po latach nadejdzie czas, aby je wyrzucić, jest to odpad, który bez trudu się rozkłada, a zatem o małym niekorzystnym wpływie na otoczenie.

Siedziba:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]