Więcej szczegółów o spodniach bryczesach

Jazda na koniu wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, sporych wyrzeczeń i godzin pracy, ale również odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i ciasne, a zarazem nie ograniczać ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec poczuje pełną swobodę.

Jak kupić najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wytwarzany z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych surowców zapewniających porządną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje również łydki i uda. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort termiczny podczas jazdy. Znaczenie mają też walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]