Chcesz nabyć toczek jeździecki? Powinieneś odwiedzić ten adres

Jazda konna należy do tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej dostępne są 2 typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który ma atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie certyfikaty oraz pozwalać na regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]