Zobacz, gdzie kupić lampy solne.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wycieczek po świecie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest wnętrze. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – z reguły to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji obiektów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne są ładne i bez przeszkód można je dopasować do wystroju mieszkania, bo kupimy je w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikatowa, ponieważ nie ma brył kamiennych o bliźniaczych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem owych lamp, nadają im rozmaite formy, m.in. sześcianu bądź piramidy.

Skąd bierze się powodzenie lamp solnych?

Wiele ludzi wierzy, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, czyli generowania anionów, równoważących te wytwarzane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. jednostkom chorym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest kojące i delikatne, więc poleca się nabycie ich osobom, którym dokucza stres lub bezsenność, dlatego iż dzięki nim można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na bibeloty i cudowne świeczniki, a płaskie bloki z soli kamiennej stosuje się w gastronomii, jak również dekoracji domów.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]