Sprawdź, gdzie nabyć listwy drewniane

Z pozoru są niewiele znaczącym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli i chronią najniższe partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, aby nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i wspaniale komponuje się z eleganckimi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]