W upalne dni w roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Odpowiedzią na ten problem są rolety podgumowane. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed wyjściem z domu zasłoń okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz upajaj się nienagrzanym, chłodnym wnętrzem, doskonałym do wypoczynku. Taki typ rolety w 100% nie przepuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W których pomieszczeniach spiszą się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Charakterystyka rolety podgumowanej

Największą zaletą rolet podgumowanych jest fakt, że powodują one pełne zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie przepuszcza promieni słonecznych do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie grzeje. Zazwyczaj w sezonie letnim zachowanie w pomieszczeniach właściwej temperatury jest kłopotliwe. Jeśli nie posiadasz klimatyzatora, to wybierz taki typ rolety. Rolety podgumowane zwykle są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale również do mocno nasłonecznionych pokoi. Nie ma przeciwwskazań, żeby były ozdobą Twojego salonu albo sypialni.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Rolety podgumowane najczęściej występują w wersji produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli chcesz znaleźć przesłonę do słonecznego albo silnie oszklonego wnętrza, to ten rodzaj sprawdzi się idealnie. Również pokoje, w których szukasz prywatności lub pełnego zaciemnienia, takie jak gabinet, sypialna czy salon, to świetne pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dobierz kolor rolety do pozostałych elementów pokoju lub wybierz model w pełnym kontraście do reszty. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem wnętrza, jakkolwiek wszystko jest zależne od Twojej inwencji i koncepcji ich aranżacji.