Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze dotarła już do świadomości każdego Polaka i coraz rzadziej jest lekceważona. Mieszkańca Polski zdają sobie sprawę, że czystość powietrza, które na co dzień wdychamy, ma istotny wpływ na nasz stan fizyczny. Dopóki nie będą zastosowane efektywne rozwiązania, każdy może zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia przydatne mieszkańcom metropolii

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym większe jest zagrożenie występowania znacznego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój szeregu chorób płuc podatni są szczególnie mieszkańcy dużych miast oraz okolic w sąsiedztwie fabryk wypuszczających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże znacznie osłabić niekorzystne oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych cenionych producentów, jak np. Airdog, Meaco bądź LIFAair, od lat znajdują się w asortymencie polskich sklepów, więc nie jest to obecnie nowość na rynku. Co istotne, poza filtrowaniem z powietrza zanieczyszczeń, nieraz posiadają one także inne dodatkowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły oraz bakterie

Oczyszczacze powietrza dostępne są w kilku rozmiarach, wobec tego bez trudu znajdziemy sprzęt odpowiednie do określonej kubatury mieszkania. Są to urządzenia stosunkowo nieduże, zatem bez ograniczeń można przesunąć je pomiędzy pokojami. Prócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, zatrzymują one też grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą być powodem szeregu reakcji alergicznych bądź chorób, a także groźny formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza w pomieszczeniach rześką atmosferę, a równocześnie umożliwia głębszy sen. Niektóre urządzenia mają też czujniki alarmujące o wysokim stężeniu CO2. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się zwłaszcza alergikom.