Szukasz shuttersów? Sprawdź skyshutters.pl.

Projektując aranżację pomieszczenia, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Zazwyczaj decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, czyli firanki oraz zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi garderoby – wykorzystanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Najważniejszym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych poruszają się i można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb mieszkańców. Wykonuje się je z listw drewnianych, z płyt MDF, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice ozdobne shutters montuje się najczęściej na oknach, jednakże równie dobrze będą wyglądać na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie widuje się wciąż okazjonalnie, ale większa część z nas z pewnością w kinie bądź w telewizji, ponieważ te okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Australii czy RPA.

Shuttersy – sterowanie kątem lameli bez stosowania żyłek

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko pięknie się prezentują, ale mają również praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można pasywnie kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem powstrzymywać kumulowanie się ciepła w domu, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów wnętrz i da się je umieścić je na przeważającej większości okien. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie stylowy wygląd, w wyniku czego podnoszą wartość nieruchomości. Wypada także zaznaczyć, że shuttersy są regulowane bez pomocy linek, co rodzice dzieci oraz posiadacze psotliwych zwierzaków, które poplątać wystające linki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]