Chcesz zamówić rękawice na motor? Sprawdź https://tinyurl.com/y4xfufhj.

Kupno rękawic jest z reguły najmniejszym wydatkiem na liście zakupów motocyklisty, jednak ich właściwy dobór jest niezwykle istotny. Wielu znawców twierdzi, iż są one nawet kluczowym – obok, oczywiście, kasku – elementem motocyklowego ekwipunku. W razie wypadku ludzie automatycznie podpierają się dłońmi, toteż to one przyjmują większość dynamiki uderzenia. Rękawice na motor powinny zatem chronić dłonie, ale również muszą umożliwić im pełną swobodę ruchu podczas jazdy. Ich dobór nie jest więc łatwym zadaniem. O czym warto pamiętać przy ich zakupie? Jak dobrać model, który będzie odpowiedni do panujących w danej chwili warunków?

Sportowe, cross/enduro, turystyczne – rodzaje rękawic na motor

Poszukując rękawic na motor, trzeba pomyśleć przede wszystkim o tym, w jakich okolicznościach będziemy z nich korzystać. Wyróżnia się parę rodzajów rękawic na motor. Rękawice sportowe przystosowane są głównie do wymogów kierowców uwielbiających szybką jazdę. Jeżeli tymczasem wolimy wolniejszy styl jazdy, warto zainwestować w rękawice miejskie albo turystyczne (te drugie zostały zaprojektowane tak, żeby zagwarantować maksymalną wygodę podczas dalekich tras). Motocykliści praktykujący off-road, powinni natomiast postawić na rękawice cross/enduro, które przeznaczone są do dość wolnej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie zaleca się używać ich do jazdy po nawierzchniach asfaltowych. Poza tym zupełnie oddzielny rodzaj rękawic stanowią przeciwdeszczowe rękawice motocyklowe, które dają ciepło oraz bezpieczeństwo dłoni w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Rękawice motocyklowe – sprawdź, z jakich materiałów są wykonane

Przy wyborze rękawic na motor trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są one wyprodukowane. Zalecamy te wyprodukowane ze skóry – z reguły kangurzej, koziej albo bydlęcej, a także te wzmocnione elementami z kevlaru oraz pozostałymi tkaninami o wysokiej wytrzymałości. Warto także wyposażyć się w praktyczne akcesoria do rękawic na motor. Są nimi m.in. wkładki, które umożliwią komfortową podróż też w chłodniejsze dni.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]