Zamów kontener na gruz

Nie wszystkie odpady mogą być wyrzucane do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to najczęściej tych, które są wytwarzane w czasie różnych prac budowlanych i remontów, jak również odrzutów przemysłowych. Muszą one zostać przetransportowane do wyznaczonego punktu zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednakże wyniknąć komplikacje powiązane z przechowywaniem oraz transportem śmieci. Aby ich uniknąć, należy zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – typy

Najprostsze kontenery otwarte są dopasowane do składowania oraz przewozu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są również kontenery uszczelniane, które znakomicie sprawdzają się przy wywozie nieczystości ciekłych i półpłynnych (m.in. tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są też wymagane w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak trociny, wióry metalowe czy granulaty. Ich załadunek ułatwia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla jakich przedsiębiorstw?

Adresatami usług producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze podmioty. Wśród nich można znaleźć m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające i parające się opróżnianiem strychów i piwnic, jak również różnego rodzaju zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się firmy świadczące usługi wywozu odpadów o niestandardowych gabarytach i gruzu. Odnajmują je one swoim klientom, a po napełnieniu przewożą do punktu legalnego ich magazynowania bądź recyklingu.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]