Rolety dzień i noc to jeden z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. Jest to też doskonały sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, a innych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Dobrze dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar światła może zakłócić drzemkę lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , przykładowo, w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się też w każde awangardowe wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoracyjną. Współczesne wzornictwo i szerokie spektrum kolorystyczne powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.