Nie wiesz jak nowocześnie i modnie urządzić swój pokój? Jeden, niedrogi produkt pomoże zupełnie zmienić wygląd i styl pomieszczenia. Mowa oczywiście o wewnętrznych roletach okiennych. Z pomocą tej przesłony można dodać kolorytu każdemu wnętrzu albo nadać mu intymnego i przytulnego charakteru. Profesjonalista z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień noc doradzi, jak dokonać dobrych, zakupowych decyzji.

Jakie rolety wybrać?

Jest wiele fasonów wewnętrznych rolet okiennych . Można je dzielić według różnych klasyfikacji. Jeśli idzie o tworzywo, to są rolety materiałowe wytworzone z nowoczesnych tkanin, które w różnym zakresie przepuszczają światło. Jest to zazwyczaj poliester – prosty do czyszczenia i wygodny w utrzymaniu.
Z uwagi na zastosowanie można sklasyfikować rolety na okienne i ścienne. Kolejne zróżnicowanie to stopień zaciemnienia. Tutaj wyjątkowo popularnym modelem są rolety dzień i noc typu 100% zaciemnienia lub zebra.
Następna klasyfikacja to rolety na wymiar lub standardowe. Ten pierwszy typ zaleca się do okien o niekonwencjonalnych rozmiarach, z większą liczbą segmentów lub wieloma ozdobnymi elementami. Jeśli idzie o wzornictwo, to design rolet jest zgodny z aktualnymi, wnętrzarskimi nurtami.

Czy rolety są drogie?

Ze względu na fakt, że konkurencja na rynku rolet jest duża, tak jak stale rosnące grono producentów, aktualnie rolety możesz kupić w dość zachęcającej cenie. Na co dzień ceny są niskie, a do tego dochodzą również promocje i akcje specjalne, kiedy roletę udaje się kupić z dodatkową zniżką. Rolety okienne są niedrogie i zasadniczo na każdą kieszeń.
Bogata kolorystyka, bezinwazyjny montaż i nowoczesne projekty powodują, że tego rodzaju przesłona na okna staje się coraz bardziej popularna. Koszt zakupu w porównaniu do jakości i długiej żywotności rolety jest wyjątkowo atrakcyjny, stąd nie brakuje miłośników takiego pomysłu na aranżację wnętrz.