Zobacz, gdzie zamówić kremy przeciwzmarszczkowe do cery.

Także młodzieńcza cera bez mankamentów potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować procesy starzenia się tkanek i dzięki temu dłużej zachować je w dobrym stanie. Przede wszystkim ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest w największym stopniu podatna na powstawanie niekorzystnych zmian, wśród których wyjątkowo dokuczliwe dla pań, jak i panów, są zmarszczki. Dlatego tak ważne jest, aby używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dopasowanych do wieku i typu skóry. Szczęśliwie nie jest to trudne, bo w sprzedaży obecne są kosmetyki dopasowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co odkryjemy w ich składzie?

Głównym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często zawierają mocznik – komponentzespalający cząsteczki wody i tym samym uniemożliwiający jej utratę, a oprócz tego czyniący skórę delikatniejszą. Kosmetyki tego rodzaju zawierają również ceramidy – tłuszcze, które również powstrzymują utratę wody dzięki temu, że wypełniają przerwy między komórkami skórnymi. Ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. We właściwym nasyceniu skwalen zwalcza wolne rodniki i pozostałe niekorzystne czynniki, a przy tym pozwala substancjom odżywczym dotrzeć do skóry.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kremy przeciwzmarszczkowe można podzielić na kilka rodzajów. Jednym z najważniejszych kryteriów podziału sanowi wiek konsumenta, dla którego przeznaczony jest konkretny preparat. Przy jego wyborze należy również wziąć pod uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się pod wieloma względami od kremu pod oczy czy też do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]