Zamów środki dezynfekcyjne

Specjalistyczne środki antyseptyczne pozwalają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są stosowane? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich zawartość

Spotykane na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne działanie na zdrowie człowieka. Profesjonalne środki są wzbogacone o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków do dezynfekcji zazwyczaj wchodzi aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, chlor, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, jak również dużo innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, żele, płyny w sprayu oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Zastosowanie środków dezynfekujących

Środki antyseptyczne używane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – w kuchniach, na stołówkach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania urządzeń sanitarnych, toalet, blatów, podłóg, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu maszynek do mięsa, krajalnic, sztućców, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]