Tablice szkolne kojarzymy zazwyczaj z zielenią i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek do tej pory są bardzo popularne w polskich szkołach, powoli są wypierane przez tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są aktualnie chętnie używane w korporacjach, biurach i urzędach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i procedury. Zaletą takich tablic jest w głównej mierze to, iż do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Druga zaletą tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest bardzo proste. Wystarczy regularnie myć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma też właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez długi okres czasu. Jeśli postanawiamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dopasujmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto przemyśleć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do mieszkania – jak ją zastosować?

Mała tablica magnetyczna za to idealnie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją zastosować? Zawieś ją w kuchni, a gdy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, cukier czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do supermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może też spędzić weekendowy wieczór na grze w kalambury, wisielca albo układając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się też rodzicom, którzy pragną pomóc maluchowi w nauce liter lub podstaw matematyki.