CadXpert jest jedną z pierwszych na krajowym rynku firm, która rozpowszechnia technologię druku 3D. Kluczowym obszarem działalności CadXpert jest sklep online, który w swoim asortymencie ma aparaturę do drukowania przestrzennego: skanery 3D oraz drukarki 3D. Drugim filarem są usługi: drukowanie 3D, projektowanie 3D oraz skanowanie 3D, jak również oferta oprogramowania CAD/CAM/CAE. Dostępne w ofercie sklepu drukarki 3D działają w oparciu o 3 technologie: PolyJet, FDM oraz SLA, natomiast usługi druku 3D są wykonywane w technologiach FDM, PolyJet, DMLS i SLS, SLA.

CadXpert – dystrybutor skanerów 3D oraz drukarek 3D

CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Stratasys, jak również jedynym dystrybutorem sprzętu marki Formlabs i drukarek 3D firmy MakerBots. Posiada największą w Polsce ofertę przyrządów do druku 3D – kilkanaście różnych skanerów 3D oraz więcej niż dwadzieścia modeli drukarek 3D. Ponadto CadXpert maszeroką ofertę materiałów do druku 3D – powyżej 50 produktów, w tym też materiały wysoko specjalistyczne, takie jak: Antero 800 NA, Nylon 12 CF i inne (dentystyczne, biokompatybilne, elastyczne, inżynieryjne itd.). Prócz akcesoriów oraz materiałów eksploatacyjnych CadXpert posiada również żywice fotopolimerowe, filamenty i inne materiały używane do druku 3D.

CadXpert – wszechstronna obsługa posprzedażowa

Oferta firmy CadXpert jest adresowana zarówno do nabywców indywidualnych nieprofesjonalnych (drukarki 3D na biurko firmy MakerBot), jak i profesjonalistów, przedsiębiorców i reprezentantów rozmaitych sektorów (urządzenia firmy Stratasys). Firma CadXpert prowadzi sklep online, posiada także showroom z siedzibą w Krakowie. Każdy, kto chce skonsultować z ekspertami możliwości techniczne dowolnego sprzętu z asortymentu sklepu, swój projekt czy jest po prostu zaciekawiony procedurą druku 3D, może zajrzeć do małopolskiego punktu. CadXpert gwarantuje też kompleksową obsługę posprzedażową: wsparcie merytoryczne oraz techniczne, przeszkolenie pracowników z obsługi kupionych sprzętów czy opiekę serwisową i pogwarancyjną.

Drukarki 3D – teraz także w zasięgu małych przedsiębiorstw

Jaką wysokość osiągają koszty narzędzi do druku 3D – skanerów oraz drukarek 3D? Profesjonalna drukarka bądź skaner kosztują tyle, że już niewielkie albo średniej wielkości przedsiębiorstwo może je zakupić. Zainwestowanie w profesjonalne narzędzia do druku przestrzennego w mgnieniu oka się zwróci – w przypadku branż, takich jak motoryzacja, stomatologia, odlewnictwo czy medycyna, samodzielne prototypowanie i drukowanie, zamiast zlecania tych czynności, będzie znaczną oszczędnością dla firmowego budżetu.
Sektor sprzętu do druku 3D wciąż się rozwija – wraz z postępem idą prekursorskie technologie i możliwości, na które niegdyś było stać jedynie ogromne korporacje. Współcześnie – za sprawą obniżenia cen drukarek 3D i materiałów do druku 3D – dostęp do nich mają też mniejsze firmy, te z o wiele skromniejszym budżetem. Z każdym rokiem spada koszt wytwarzania części prototypowanych, drukowanych za pomocą urządzeń addytywnych, ponieważ narzędzia do druku 3D są stale rozwijane i ulepszane. Inwestycja w profesjonalne urządzenie do druku 3D ma wiele zalet, do głównych z nich zaliczyć należy przyspieszenie procesu produkcji oraz zmniejszenie kosztów.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]