Stolik kawowy musi być funkcjonalny oraz wygodny w użyciu. Warto także mieć na uwadze, iż jest to niebanalny detal aranżacji mieszkania. Zależnie od naszych wymagań możemy wybierać spośród kilku rodzajów stolików. Jaki jednak będzie najlepszy?

Jak dobrać najlepszy stolik kawowy do salonu?

Przy wyborze stolika warto zwrócić uwagę na parę czynników. Czy codziennie pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy podczas picia kawy czytamy np. książki lub gazetę? W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń pokoju dziennego? Odpowiedzi na te pytania mogą ułatwić nam podjęcie decyzji.

Typy stolików kawowych

Dla tych, którzy cenią sobie optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem uda się nie tylko dobrze zaplanować niedużą powierzchnię wnętrza, ale również bez trudu podtrzymać w nim porządek. Można rozważyć także zakup stolika z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, warto rozważyć zakup stolika z kolistym blatem, który zajmuje mniej przestrzeni niż te kwadratowe. Pomysłowym rozwiązaniem są stoliki z blatem w formie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i efektowne.

Uznaniem cieszą się również stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, by wsuwać je pod siebie. Ponadto stoliki w formie hexagonu można swobodnie składać z większą ilością modułów. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę w dużym towarzystwie, poleca się ławy oraz stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik z okrągłym blatem będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to warto zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), np. zrobionym z palet. Nietuzinkową alternatywą jest wykorzystanie drewnianego pieńka lub odnowionego kufra jako stolika do kawy.
3. Blat stolika do kawy powinien sięgać poziomu siedziska, a więc ok. 50 cm. Jeżeli chcemy postawić go z boku fotela, to optymalnie powinien sięgać do poziomu podłokietnika.