Więcej informacji o blacha trapez znajdziesz tutaj.

Blachy trapezowe dachowe tworzą mocne pokrycie, są tanie i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa coraz bardziej popularna?

Trapez na dach – ekonomiczna a jednocześnie odporna blacha

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montowania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Materiał jest ceniony także z uwagi na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie pociągają za sobą znacznych kosztów. Z uwagi na niewielką cenę materiału i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej używana do kładzenia pokryć dachowych i może być wspaniałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową wytrzyma w dobrej kondycji przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Gdzie można zastosować blachy trapezowe?

Blacha trapezowa doskonale sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Korzystnie prezentuje się na budynkach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być również używana wszędzie tam, gdzie z rozmaitych względów nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Blacha trapez będzie także wspaniale prezentować się jako wykończenie magazynów, garaży czy budynków gospodarczych. Blachy trapezowe na dach dachową wypada kupować bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, iż materiał jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę barw blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. rynny dachowe.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08