Sprawdź, gdzie zamówić rynny PCV.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć wyboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak montaż rynien. Co więc powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich modułów jest tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny plastikowe, PCV lub metalowe – które kupić?

W asortymencie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z różnych materiałów – głównie z metalu czy też plastiku. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego i tego, w jakim stopniu jest on narażony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien należy więc skonsultować z profesjonalistą.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08