Kliknij tutaj, aby zamówić klaser numizmatyczny.

Zbieranie banknotów oraz monet to nie tylko frajda z poszukiwania i zakupu kolejnych eksponatów, ale również uczucie satysfakcji z ich ewidencjonowania i przeglądania. Nabyte numizmaty powinny tym samym zostać umieszczone w stosownych albumach lub klaserach, za pomocą których swobodnie będzie można je oglądać, a w tym samym czasie ochroni się je przed możliwym zniszczeniem.

Klaser numizmatyczny – nieprzerwanie najbardziej popularne wśród kolekcjonerów

numizmatów mają bogaty wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przetrzymywanie, jakkolwiek najbardziej popularne nieprzerwanie pozostają klasery. Czemu? Przede wszystkim z tej przyczyny, że pozwalają w prosty sposób klasyfikować numizmaty danego typu. Pamiętajmy aczkolwiek, że niektóre albumy na monety nie posiadają w środku kart i należy nabywać je osobno dobierając je do wielkości gromadzonych banknotów bądź numizmatów. Swoboda odczepiania i dopinania kart jest ogromnym ułatwieniem przy szeregowaniu eksponatów zgodnie z naszym uznaniem – można przekładać je między klaserami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych okazów, co minimalizuje niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów bądź rozdarcia banknotów. Poza tym, mając niewielki zbiór, w jednym albumie można ułożyć monety o różnorodnych średnicach, trzeba tylko zakupić strony z pasującymi do nich przegródkami. Dodatkowym plusem klaserów na monety jest to, że nieraz wyglądają jak albumy z fotografiami rodzinnymi czy książki, przez co łatwo skryć je na regale przez wzrokiem ewentualnego złodziejaszka.

Klasery na monety pomieści bez trudu też monety w holderach

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, by w stronach klaserów wykonanych z plastiku chować popularniejsze numizmaty, nie posiadające stanu menniczego, gdyż nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje monecie kompletnej ochrony przed oddziaływaniem wilgoci i powietrza. Rzadkie numizmaty w stanie menniczym albo te wykonane z ze złota i srebra warto najpierw zabezpieczyć poprzez umieszczenie w plastikowym kapslu. Kapsel można następnie trzymać w klaserze, jako że szereg producentów oferuje karty do albumów, w które bez przeszkód można włożyć monety w usztywnionych, papierowych holderach bądź w kapslach.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]