Malowanie akwarelami jest jedną z artystycznych form przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby być w tym znakomitym, by czuć z tego uciechę na co dzień. Dla wielu ludzi jest to przecież tylko sposób na relaks po wyczerpującym dniu bądź hobby i nie szukają oni osiągnięcia w tej sferze perfekcji. Lecz jeśli chcesz malować coraz lepiej, radzimy zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Kurs malowania akwarelami – dla początkujących i nie tylko

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo przyjemnego i prostego do uzyskania, jednakże wpływ ma na niego wiele czynników, o których artysta-amator najczęściej nic nie wie. Duży udział w samym procesie malowania ma dodatkowo przypadek – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet osoby od lat doświadczone w tej technice nigdy nie mogą być przeświadczone o tym, że malunek zawsze będzie idealnie taka, jak zaplanowały. Kurs akwareli to kapitalne miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania i zdobyć potrzebne elementarne informacje konieczne do odnalezienia w sobie miłości do akwareli. Każdy jest tu mile widziany, bez względu na to, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych zajęć szczegółowo objaśniają właściwości tych farb, różne techniki ich używania, a także typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny efekt dzieła.

Kurs malowania akwarelami – to się opłaca?

W dobie ogólnodostępnego internetu nie ma przeszkód, żeby wyszukać i obejrzeć poradniki, które uczą malowania akwarelami. Jednak raczej nie będzie to równie rozwijające jak partycypacja w kursie malowania akwarelami pod okiem kompetentnego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W owocnej szkoleniu z umiejętności artystycznych niezbędne są zalecenia, które kursanci dostają od dydaktyków w trakcie malowania. Te korekty umożliwiają szybciej rozwijać warsztat, a uczeń nie musi zastanawiać się, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, że zamierzany efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Ponadto nauka w zespole ludzi o analogicznych pasjach formuje miłą atmosferę wsparcia, które jest niezmiernie istotne w ośmielaniu do nieprzerwanego rozwoju artystycznego. Partycypacja w rzeczowej analizie dzieł pozostałych kursantów, umożliwia z kolei trafnie ocenić swoje prace już zakończeniu kursu.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]