Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży, który jest w naszym kraju popularny od ponad wieku i wciąż znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Daje on dużo większych wrażeń od pływania kajakiem, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami niedostępnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich usług przystosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednakże umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kanadyjce lub kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wycieczek. Żeby sprawnie poradzić sobie z wartkim nurtem i przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują jednak cudowne widoki. Spływ na Dunajcu to idealna okazja do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca należą wszak do najbardziej interesujących krajobrazowo rejonów Polski, a nawet całej Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to również świetna alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ szlak obfitujący w liczne przeszkody i meandry dostarczy wielu niezapomnianych emocji.